محوطه کاربری            پشتیبانی آنلاین     سوالی دارید ؟    76-02144049975
مشخصات سخت افزاری

 

 

امکانات سخت افزاری سرور ها :

  ما مي دانيم تنها در صورتي موفق خواهيم بود، که مشتريان شرکت از کيفيت خدمات ما رضايت داشته باشند. يکي از مهمترين مسائلي که در کيفيت خدمات يک شرکت ميزباني وب تاثير فراوان دارد، مجموعه مشخصات سخت افزاري استفاده شده توسط سرويس دهنده مي باشد. فناوری اطلاعات نگاه با اختصاص بودجه اي بالا براي در اختيار گرفتن بهترين سخت افزار ممکن و نيز استفاده از بزرگترين مراکز داده جهان، تمام تلاش خود را جهت افزايش رضايتمندي مشتريان خود انجام داده و خواهد داد.

مرکز داده (Data Center) سرورهاي ويندوز - لینوکس

  شرکت فناوری اطلاعات نگاه، سرورهاي خود را در يکي از مراکز داده شرکت Gnax از بزرگترين شرکتهاي اينترنتي و مخابراتي جهان مي باشد، قرار داده است. بنابر گزارش TeleGeography، بيشترين استفاده از اينترنت در سال 2005، بر روي Backbone هاي اينترنتيGnax  صورت گرفته است. شرکت Gnax  بيش از 50 ديتاسنتر مختلف در کشورهاي  کانادا و آمریکا دارد و ارتباط اينترنتي بيش از 800 شهر را در آمريکا، اروپا، آسيا و خاورميانه برقرار مي کند. اين شرکت اولين شرکتي بود که از خطوط ارتباطي OC-192 استفاده کرد. 
     مرکز اطلاعاتي که ما از امکانات آن استفاده مي کنيم، در کشور آمریکا و کانادا و در شهرهای وانکوور و آتلانتا واقع شده است. اين مرکز توسط چندين خط اينترنتي پر سرعت OC-3، T3 و OC-12 (در مجموع برابر با پهناي باندي معادل 2.5 گيگابيت در ثانيه) به اينترنت متصل است . از ديگر مشخصات اين مرکز داده ميتوان به استفاده از دستگاه هاي Rack UPS، ژنراتورهاي ديزلي پشتيبان براي ذخيره برق، سيستمهاي Backup منظم، سيستمهاي هوشيار پيشگيري از آتش سوزي، سيستمهاي امنيتي، مانيتورينگ 24 ساعته و ... اشاره نمود.
 

سخت افزار سرورهاي ويندوز - - لینوکس

  ما براي ارائه خدمات ميزباني وب خود تنها از سخت افزار مخصوص سرور و از بهترين مارکهاي دنيا از جمله Dell و HP استفاده مي نماييم. استفاده شرکت از پلتفورمهاي طراحي شده براي سرور که به مراتب قابل اعتمادتر و با کيفيت تر از کامپيوترهاي عادي ميباشند، از مزاياي خدمات ميزباني وب شرکت فناوری اطلاعات نگاه است. بسياري از شرکتهاي ايراني فعال در زمينه ميزباني وب، به اشتباه براي صرفه جويي در هزينه ها، اقدام به اجاره کامپيوترهاي معمولي ارزان قيمت بجاي استفاده از سخت افزار سرور مينمايند. نتيجه استفاده از اين سيستمها مشخص است : بروز مشکلات سخت افزاري، قطع گاه و بيگاه سايتها و ايميل هاي مشتريان و ايجاد دردسرهاي فراوان براي مسئولين فني اين شرکتها و نيز مشتريان آنها. شايد پس از مرکز داده مورد استفاده شرکتهاي وب هاستينگ، سخت افزار سرورهاي آنها يکي از مهمترين مسائل در تعيين کيفيت خدمات آنها باشد که متاسفانه در کشور ما کمتر مورد توجه قرار ميگيرد.

  از ديگر نکات قابل توجه در مورد سخت افزار سرورهاي خدمات ميزباني وب WebData، فعال بودن سيستم RAID 0+1 (سخت افزاري) در اين سرورها ميباشد. با استفاده از سيستم RAID 0 سرعت خواندن و نوشتن اطلاعات بر روي سخت ديسکهاي سرور افزايش يافته و سيستم RAID 1 (يا همان Mirror) باعث ميشود که اگر فرضا مشکلي در يکي از سخت ديسکها پيش آمد، در کارکرد سرور مشکلي به وجود نيايد که اين امر خود باعث بالا رفتن ضريب اطمينان خدمات ميزباني وب شرکت فناوری اطلاعات نگاه شده است.