محوطه کاربری            پشتیبانی آنلاین     سوالی دارید ؟    76-02144049975
چرخه تمدید و انتقال

 

انتقال دامنه :

برای انتقال دامنه خود به فناوری اطلاعات نگاه نیازی نیست که هیچ  هزینه اضافه ای پرداخت کنید . بلکه فقط میتوانید از دیگر خدمات ما براحتی بهره ببرید . برای تمدید فقط کافیست هزینه یک سال تمدید دامنه خود را پرداخت کنید تا انتقال براحتی صورت گیرد .

مراحل انتقال دامنه دارای یک پروسه خاص است که به شرح آن میپردازیم :
 
نحوه انتفال دامنه از یک registrar به یک registrar دیگر:

قبل از اقدام شما می بایست موارد زیر را رعایت نمایید : مطابق با قوانین ICANN می بایست حداقل 60 روز از ثبت و یا انتقال دامین به شرکت ثبت کننده فعلی گذشته باشد. مطابق با قوانین ICANN می بایست حداقل یک روز تا تاریخ انقضا دامین فرصت باقی مانده باشد. با شرکت ثبت کننده فعلی دامین خود تماس حاصل نمایید تا دامین شما را unlock کند و همچنین کد authorization را دریافت نمایید. کنترل نمایید که به ایمیل administrator دامین خود دسترسی داشته باشید و ایمیل فعال باشد. سپس با تماس با بخش فروش نگاه و یا از طریق کنترل پنل نسبت به درخواست برای انتقال دامین به نگاه اقدام نمایید.
ادامه مراحل به شرح زیر است :
WebDataدر خواست انتقال دامنه را برای registrar شما می فرستد. Registrar شما نامه ای را به ایمیل administrator دامین شما برای تایید این انتقال ارسال می کند که شما می بایست مطابق با دستور العمل ذکر شده در آن ایمیل اقدام نمایید. کل مراحل فوق 5 تا 10 روز به طول می انجامد. پس از انتقال کامل دامین ، شما از طریق کنترل پنل WebDataمی توانید دامین را مدیریت نمایید.
نحوه انتفال دامنه از onlinenic.com :

برای انتفال دامنه ای که قبلا توسط هر شرکتی در onlinenic.com به ثبت رسیده است . با شرکت ثبت کننده دامین خود تماس حاصل نمایید و از آنها بخواهید تا دامین شما را به Reseller ID  وب دیتا به کد 401687  انتقال دهند. پس از انتقال دامین توسط شرکت ثبت کننده فعلی دامین خود، تنها 5 روز فرصت دارید تا بخش فروش فناوری اطلاعات نگاه را برای تکمیل عملیات انتقال مطلع نمایید. دامین پس از تایید ما به کنترل پنل شما افزوده خواهد شد.

تمدید دامنه :

در چند هفته پایانی زمان فعال بودن دامین سیستم کنترل پنل دامنه WebData.ir به صورت خودکار ایمیل یادآوری تمدید دامین را برای شما ارسال می کند . تمدید دامین در WebData کاری بسیار ساده است و به صورت کاملا آنلاین و بدون نیاز به تماس با مل صورت میگیرد اگر چه شما می توانید از طریق تلفن و هماهنگی با بخش فروش هم دامنه خود را تمدید نمایید ، برای تمدید آنلاین کافیست به بخش سفارش فناوری اطلاعات نگاه وارد شوید و با نام کاربری و کلمه عبور خود در سیستم وارد شده و سفارش تمدید سرویس خود را به سادگی ارسال نمایید . هزینه تمدید دامنه همانند ثبت دامنه است. 

 

 

 

 

•نمودار فوق سیکل حیات دامنه های .ir  را طبق قوانین سازمان فیزیک نظری ایران نشان می دهد.
 
•آزاد (Available): در این دوره دامنه برای ثبت آزاد می باشد و می توان با پرداخت هزینه ثبت دامنه آنرا به نام خود ثبت نمود.
•فعال(Active): در این دوره دامنه فعال بوده و مالک آن می تواند در هر زمان آنرا تمدید نماید. مدت تمدید به انتهای مدت اعتبار دامنه اضافه خواهد شد همچنین مدت اعتبار دامنه نمی تواند بیش از 5 سال از تاریخ جاری باشد.
•منقضی (Expired): در صورتی که در دوره Active دامنه، دامنه تمدید نشود. در این دوره 30 روزه دامین غیر فعال خواهد شد. البته در طول این دوره 30 روزه مالک دامنه می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامنه را مجددا تمدید نموده و به حالت Active بازگرداند. 
در صورتی مالک دامنه قصد تمدید دامنه را پس از انقضای تاریخ داشته باشد میبایست هزینه جریمه دیرکرد خود را علاوه بر هزینه تمدید دامنه پرداخت کند.
•دوره قفل(Lock): در این دوره 30 روزه مالک دامنه می تواند با پرداخت هزینه مالکیت مجدد دامنه را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامنه برای ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد .
 
 
 
 
 
 
•عکس فوق چرخه حیات دامنه ها را طبق قوانین موسسه ICANN نشان می دهد. توجه داشته باشید که دامنه های ir از این قاعده مستثنی می باشند.
 
•آزاد (Available): در این دوره دامنه برای ثبت آزاد می باشد و می توان با پرداخت هزینه ثبت دامنه آنرا به نام خود ثبت نمود.
•فعال(Active): در این دوره دامنه فعال بوده و مالک آن می تواند در هر زمان آنرا تمدید نماید. مدت تمدید به انتهای مدت اعتبار دامنه اضافه خواهد شد همچنین مدت اعتبار دامنه نمی تواند بیش از 10 سال از تاریخ جاری باشد.
•منقضی (Expired): در صورتی که در دوره Active دامنه، دامنه تمدید نشود. در این دوره دامنه غیر فعال خواهد شد. البته در طول این دوره مالک دامنه می تواند با پرداخت هزینه تمدید، دامنه را مجددا تمدیدنموده و به حالت Active بازگرداند.
•دوره بازخرید (Redemption Grace Period): پس از گذشت 45 روز از تاریخ انقضای دامنه این دوره 30 روزه آغاز می شود در این دوره همانند دوره Expired دامنه غیر فعال می باشد. در این دوره تمدید دامنه تنها توسط مالک دامنه و با پرداخت مبلغ جریمه 120 دلاری مازاد بر هزینه تمدید دامنه امکان پذیر است.
•دوره حذف (Pending Deletion): در این دوره 5 روزه حتی مالک دامین نیز نمی تواند دامین را تمدید کند و پس از اتمام این دوره دامین برای ثبت مجدد توسط همگان آزاد خواهد شد و به حالت Available درخواهد آمد.ولی به احتمال زیاد توسط شرکتهای حراجی دامنه بین المللی ضبط و ثبت شده تا به متقاضی با قیمتی بسیار بالاتر از هزینه تمدید فروخته شود .